Ivana Pohanová

Vážení a milí,
chci Vám představit svůj obchůdek, který jsem vytvořila v roce 2007. Dala jsem mu do vínku název Meduňka, podle krásné léčivé bylinky, která Vás pohladí a uklidní, což v dnešní době asi potřebuje každý. Přála bych si, aby to stejné nacházeli i lidičky, kteří do Meduňky zavítají.

Jídlo a vaření mě přitahovalo již od dětství – napřed to byly nádherné chvíle, kdy jsem mohla kuchtit se svou babičkou, lákaly mě nové neotřelé recepty a začala jsem přemýšlet, jaká strava je pro naše tělo nejpřirozenější a tím pádem i nejzdravější. To vše vyústilo nejen v otevření obchůdku, ale i pořádání kurzů vaření a přednášek spojených s ochutnávkami, které dělám většinou spolu s MUDr. L. Šímovou, které si nesmírně vážím, pro moudrý přístup k životu a zdraví. Samozřejmě zdraví není jen o jídle, ale tvoří podstatnou část energií, které na nás působí, a proto je důležité hledat čisté vhodné potraviny, správně je upravovat a kombinovat, aby nám chutnaly a byly přitom pro naše tělo lékem.

Jsem mamkou tří dcer a hrdou babičkou dvou vnoučátek :-). Celá léta jsem každý den svým dětem vařila, protože věřím, že čerstvá čistá strava je pro zdraví nepostradatelná.

Stejně mi leží na srdci i zdraví naší krásné planety, protože bez čisté vody a půdy můžeme těžko přežít, takže se zaměřuji na ekologické aspekty, propagaci Fair Trade obchodování a další etické aktivity, přičemž nemohu zapomenout ani na zvířata, která pro naše jídlo nemusí trpět ani umírat.