Nové BIO ČAJE!

V Meduňce nyní nově naleznete prvotřídní bio čaje značky AMANA!

Černý čaj Darjeeling Himalayan AMANA. Černý sypaný čaj prvotřídní kvality DARJEELING RINGTONG z jarní sklizně (first flush) z podhůří Himálají. Nálev je poměrně plné, svěží, nasládle kořeněné chuti s lehce ovocnými tóny a příjemným dozvukem.

Černý čaj Ratnagiri AMANA. Černý sypaný čaj z centrálního pohoří ostrova Srí Lanka, které díky střídavému působení monzunových dešťů umožňuje téměř celoroční sklizeň kvalitního a povzbuzujícího čaje. Nálev má osvěžující, natrpkle sladkou a hutnou chuť.

Černý čaj Assam Bengal Tiger AMANA Černý sypaný čaj z úrodných nížinných oblastí řeky Brahmaputry oblasti Ásám. Vyznačuje sladce kořeněnou až vyzrále ovocnou vůní, sladově-robustní až trpce sladkou chutí s vanilkovými, citrusovými i malinovými podtóny.

Černý čaj Himalayan Shangri-La AMANA Černý sypaný čaj prvotřídní kvality z předhůří Himálaje pěstovaný ve vysokých nadmořských výškách. Čaje z této oblasti pod vlivem monzunového podnebí jsou celosvětově ceněné pro svou kvalitu a jedinečnou chuť. Nálev je poměrně plné, svěží, nasládle kořeněné chuti s lehce ovocnými tóny a příjemným dozvukem.

Černý čaj Golden Monkey AMANA Vysokohorský černý čaj z provincie Yunnan, která je podle místních obyvatel kolébkou čaje. Golden Monkey je znám svým medově ovocným aroma v doprovodu sladové, jemně čokoládové chuti s přiměřenou svíravostí a velmi povzbudivým účinkem.

Zelený čaj Lung Ching Dragon Well AMANA Jeden z nejslavnějších čínských zelených čajů, který pochází z přímořské provincie Zhejiang (Četiang) LUNG CHING (Lung-ťing, Dračí Studna) je pojmenovaný dle stejnojmenné vesnice na březích jezera Xi Hu (Západní jezero). Nálev je květově zelinkavé, mírně ovocně-nasládlé chuti s typicky ořechovými či kaštanovými tóny.

Zelený čaj Sencha Fuji AMANA Ve stínu majestátní sopky Fuji (Fudži), symbolu Japonska, se rozléhají čajové zahrady, z nichž pochází nejznámější japonský zelený čaj Sencha. Vyznačuje se rovnováhou vůně, chutě umami a přiměřené svíravosti. Velice povzbuzující zelený čaj, oblíbený pro své trávově bylinné aroma a lahodnou, nasládle květinovou chuť.

Zelený čaj Bancha Asahi AMANA Klasika mezi zelenými japonskými čaji, stejně jako Sencha. Vyznačuje se rovnováhou vůně, nasládlé chutě a přiměřené svíravosti. Osvěžující zelený čaj s nízkým obsahem teinu, který je vhodný ke každodennímu pití.

Bílý čaj Pai Mu Tan (Bílá pivoňka) AMANA Přímořská provincie Fujian (Fuťien) je domovinou bílých čajů, podle tradiční čínské medicíny těch pro lidský organismus nejprospěšnějších. Bílá pivoňka je proslulá jemně květinovou až pivoňkovou vůní a nasládle bylinnou chutí s podtóny zralého ovoce.

Čaj Pu Erh Black Dragon AMANA Na březích řek provincie Yunnan (Jün Nan, Jižně od oblak) rostou prastaré čajové stromy, potomci možná nejstarobylejší formy Čajovníku čínského. Z jejich robustních listů se vyrábí jedinečnou technologií dvojí fermentace čaj PU ERH BLACK DRAGON, charakteristický nasládle-zemitou vůní a plnou, nepatrně svíravou chutí s podtóny vyzrálých plodů peckovin.

Černý čaj Earl Grey Royal AMANA Aromatizovaný černý cejlonský čaj se vyznačuje příjemnou chutí i vůní s výraznou ovocnou složkou citrusu bergamot. Složení: černý čaj, bergamotová silice. 100% bio.

Zelený čaj Jasmin Phoenix AMANA Aromatizovaný zelený čaj, který pochází z provincie Fujian. Nálev je harmonické, příjemně květově -zelené, charakteristicky jasmínově sladké chuti. Složení: zelený čaj, květy jasmínu 1 %. 100% bio.

Ovocný čaj Český les AMANA Harmonická ovocná směs plná plodů naší přírody. Složení: bezinky, plody arónie, ibišek, sladké listy ostružiníku, černý rybíz, borůvky 1 %, kousky jahod 1 % a malin 1 %. 100% bio.

Ovocný čaj Ararat AMANA Vyvážená ovocná směs s exotickými ananasovými lupínky. Složení: kousky jablek 53,4 %, ibišek, černý rybíz 8,7 %, bezinky, ananasové lupínky, přírodní ovocné příchuti (bezinka, rybíz), červený rybíz 1,5 %, kousky jahod 0,5 %. 100% bio.

Ovocný čaj Hawaii AMANA Pestře namíchaná ovocná směs s vůní tichomořských ostrovů. Složení: rozinky 31,4 %, banánové lupínky 15,3 % (banán, kokosový olej, třtinový cukr, med), ibišek, kousky jablek, bezinky, plátky citrusů, plátky mrkve, plátky jablek, plody rakytníku, třešně 3,1 %, ananasové plátky, maliny, myrta citrónová. 100% bio.

Ovocný čaj Saint Lucia AMANA Tropicky podmanivá ovocná směs. Složení: kousky jablek, šípkek, ibišek, ananasové lupínky 4,3 %, přírodní citrusová příchuť 3,8 % – grapefruit, kousky citrusů 2,9 %, okvětní lístky chrpy, citrusový olej. 100% bio.

Rooibos Kalahari AMANA Kraje okolo Stolové hory jsou domovem endemické rostliny, čajovce kapského (Asphalatus linearis), používaného zde k přípravě tradičního jihoafrického nápoje ROOIBOS KALAHARI. Je vyhledávaný pro svou nezaměnitelnou medově ovocnou chuť a šarlatový nálev s překrásnou vůní. Neobsahuje kofein.

Rooibos Bloodorange AMANA Aromatizovaný rooibos. Složení: rooibos 72,9 %, pomerančová kůra 11,4 %, květy ibišku, přírodní pomerančové aroma a olej. 100% bio. Neobsahuje kofein.

JpegJpegJpeg